Гарне та зручне підвіконня – важлива частина не тільки вікна, а й кімнати. Він додає затишок у житлове приміщення: на нього ставлять вазони з квітами, спираються насолоджуючись видом із вікна. Все більше він перетворюється на красиву та практичну частину інтер'єру, у сучасних квартирах підвіконня може бути і стільницею та елементом декору, але не варто забувати про його технічні особливості.
Як технічний елемент віконної системи, підвіконня перешкоджає проникненню холоду в приміщення ззовні та витоку тепла зсередини. Він згинає конвекційні потоки теплого повітря, що піднімаються вгору, і збільшує товщину теплого повітряного прошарку біля вікна і ділянки стіни, що прилягає до нього. Підвіконня полегшує процес обслуговування вікна (при миття скла, відкриванні та закриванні вікна, розвішуванні штор тощо). Крім того, підвіконня приховує різницю між товщиною стіни та товщиною віконної коробки, організує перехід від внутрішнього простору приміщення до зовнішнього світу.
Крім декоративної функції (зазвичай це місце для розміщення кімнатних кольорів), підвіконня виконують роль конструкції, на яку спираються, коли миють вікна, вішають штори. Тому міцності підвіконь не менш важливі, ніж зовнішній вигляд. Сучасні підвіконня виготовляють з різних матеріалів - ПВХ, ДСП, Werzalit (Верзаліт), штучного і натурального каменю. Вони відрізняються один від одного не лише зовнішнім виглядом, а й ціною, якістю, надійністю, зносостійкістю.